Jdi na obsah Jdi na menu
 


Optimální trávení pro pohodu malého psa

21. 2. 2008

Optimální trávení pro pohodu malého psa

Přidání správného množství a typu vlákniny do výživy jorkšíra vede k dobré kvalitě stolice a pomáhá pravidelnému vyprazdňování a zdravým střevům. Přirozeným zdrojem vlákniny z cukrové řepy je řepná dřeň, která je objemná a rozložitelná střevními bakteriemi. V důsledku toho jsou vytvářeny bohaté látky – mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které zajišťují energii pro střevní buňky.

 

FOS (fruktooligosacharidy) jsou prebiotická vláknina, která podporuje množení zdravých střevních bakterií srovnatelných s těmi, které jsou v probiotických jogurtech určených pro lidi. Při přítomnosti vlákniny FOS mohou přínosné bakterie prosperovat a množit se a ničit tak potenciálně škodlivé bakterie, například salmonelu, která nepřeměňuje FOS na energii. To pomáhá stabilizovat přirozenou rovnováhu zdravých střev.

FOS (Fruktooligosacharóza) povzbuzuje množení bakterií prospěšných pro střeva, zatímco řepná dřeň dodává energii střevním buňkám. Oba typy vlákniny podporují zdravý trávicí trakt a efektivní zpracování potravy.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář